Ubisoft’un planlanan ücretsiz Division oyunu iptal edildi

Dünya çapında işten çıkarma furyası hız kesmeden devam ederken aslında varlığını bile unuttuğumuz The Division Heartland oyunu ile ilgili bir açıklama yapıldı. Ubisoft, yaklaşık üç yıl önce The Division Heartland adlı hayatta kalma-aksiyon serisinin ücretsiz oynanabilir bir versiyonunu duyurmuştu. Başlangıçta Heartland’in 2021’in sonları veya 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak bu gerçekleşmedi. Şimdi ise Heartland’in hiç çıkmayacağı belli oldu.

Ubisoft, çeyrek dönemlik kazanç raporunda, yazar Tom Clancy’nin ortak kurduğu Red Storm Entertainment stüdyosunun üzerinde çalıştığı oyunun geliştirilmesinin sona erdiğini açıkladı. Şirket, kaynaklarını XDefiant ve Rainbow Six serisi gibi “daha büyük fırsatlar” olarak nitelendirdiği alanlara kaydırıyor.Son birkaç yılda Ubisoft, boru hattını düzenlemek ve maliyetleri azaltmak için bir dizi oyunu iptal etti. Şirket, bu süreçte çalışan sayısını 18 ay içinde 1.700’den fazla kişi azaltarak, Mart ayı sonunda 19.011 çalışana indirdiğini belirtti.

Ubisoft’un planlanan ücretsiz Division oyunu iptal edildi

Ubisoft, genel stratejisi hakkında da bir güncelleme yaptı. Şirket, iki ana direğe odaklanmayı planlıyor: açık dünya oyunları (Assassin’s Creed Shadows ve Star Wars Outlaws gibi) ve sürekli canlı hizmet oyunları (XDefiant ve Rainbow Six Siege gibi). Ubisoft, büyüme potansiyelini bu alanlarda gördüğünü belirtiyor, bu yüzden önümüzdeki yıllarda daha fazla Far Cry ve Ghost Recon oyunları beklenebilir. Daha yakın bir gelecekte ise, AC Shadows, Star Wars Outlaws, Eylül ayında çıkması beklenen Rainbow Six Mobile, The Division Resurgence ve XDefiant gibi oyunlarla ilgili en son gelişmeleri 10 Haziran’da düzenlenecek Ubisoft Forward etkinliğinde öğreneceğiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? İşten çıkarmalar ve ertelenen oyunların sayısının artması hakkında ki düşünceleriniz ne?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir