Saadet Partisi’nden genel başkanlık yarışı. Öne çıkan 5 isim belli oldu

Saadet Partisi’nde, yakalaşan Büyük Genel Kongre öncesi yapılan temayül yoklamaları sonucu 5 isim ön plana çıktı. Belirlenen isimler arasından ortak bir Genel Başkan adayı gösterilmesi için Genel İdare Kurulu ve İl Başkanları Toplantısı yapıldı. Bu toplantı kapsamında, yeniden temayül oylaması yapılarak öne çıkan beş isimden birinin ortak Genel Başkan adayı olarak belirlenmesi amaçlandı.

İŞTE ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Toplantıda, Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri, Milletvekilleri, Genel İdare Kurulu Üyeleri, İl Başkanları, İl Müfettişleri, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri de yer aldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, çevrim içi sistem üzerinden teşkilatlardan alınan isimler neticesinde en çok öne çıkan beş isim arasından yalnızca bir ismin belirlenmesi gerektiğine işaret etti.

Öne çıkan isimler ise şöyle sıralandı:

BİROL AYDIN

1969 yılında Gümüşhane Şiran’da doğan Birol Aydın, Tunus Zeytune Üniversitesi Yüksek İslam Uygarlığı Fakültesi’nden mezun oldu. 1997-2012 yılları arasında ticaretle uğraşan Aydın, Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği’nde çeşitli görevlerde bulundu. Saadet Partisi Kocaeli ve İstanbul İl Başkanlığı görevlerinde bulunan Aydın, 2010-2019 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Şu anda Saadet Partisi Parti Sözcüsü ve TBMM 28. Dönem İstanbul Milletvekili olan Aydın, evli ve üç çocuk babasıdır.

FATİH AYDIN

1983 yılında Kayseri’de doğan Fatih Aydın, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Atılım Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yapan Aydın, Saadet Partisi’nde çeşitli görevlerde bulundu. 2014 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ağrı Belediye Başkan Adayı, 2015 ve 2018 Genel Seçimlerinde milletvekili adayı oldu. Şu anda Saadet Partisi Seçim İşleri Başkanı olan Aydın, evli ve dört çocuk babasıdır.

MESUT DOĞAN

1972 yılında Tokat’ın Niksar ilçesinde doğan Mesut Doğan, Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Ticaretle uğraşan Doğan, Saadet Partisi’nde Eğitimden ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Şu anda Saadet Partisi Genel Sekreteri ve TBMM 28. Dönem Ankara Milletvekili olan Doğan, evli ve dört çocuk babasıdır.

ÖMER ABDULLAH AYHAN

1979’da Ankara’da doğan Ömer Abdullah Ayhan, Sakarya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Mühendis ve iş insanı olarak ticaretle uğraşan Ayhan, Saadet Partisi’nde çeşitli görevlerde bulundu. 2022 yılında yapılan kongrede yeniden Genel İdare Kurulu Üyesi seçildi. Şu anda Saadet Partisi Planlama ve Koordinasyon Başkanı olan Ayhan, evli ve iki çocuk babasıdır.

MAHMUT ARIKAN

1977 yılında Kayseri’de doğan Mahmut Arıkan, Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İnşaat mühendisliği ve ticaretle uğraşan Arıkan, Saadet Partisi’nde çeşitli görevlerde bulundu. 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Şu anda Saadet Partisi Teşkilat Başkanı ve TBMM 28. Dönem Kayseri Milletvekili olan Arıkan, evli ve üç çocuk babasıdır.

SP’nin yeni Genel Başkan’ın belirlenmesi için yapılacak oylama, partinin geleceği açısından büyük önem teşkil ediyor. Bu beş isim arasından seçilecek yeni Genel Başkan, partiyi 2024 seçimlerine taşıyacak lider olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir